Alanya Hakkında

17. si düzenlenen Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirilecektir. Alanya ilçesi, tarihî mekânları, ören yerleri, hanları, köşkleri, müzeleri ve plajları ile kültür ve turizm açısından son derece zengin bir dokuya sahiptir.

Ayrıca http://alanya.bel.tr/ web sayfasını ziyaret ederek veya sempozyum kapsamında hazırlanacak olan Bilgi Paketini indirerek Alanya hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Konaklama Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) tarafından UYMS’17 için önerilen otel ve fiyat listesi aşağıdaki gibidir.

Otel Adı Tek Kişi Çift Kişi Açıklama İnternet Adresi
Krizantem Otel 90 TL 60 TL Her şey dahil, kişi başı http://www.krizantemotel.com/
Katya Otel 100 TL 75 TL Her şey dahil, kişi başı http://www.katyaotel.com/
Ananas Otel 127,5 TL 170 TL Her şey dahil, oda başı http://www.ananasotel.com/
Sunprime C-Lounge Hotel* 150 TL 300 TL Her şey dahil, oda başı http://www.c-loungehotel.com/tr/
Taksim International Hotel Obaköy* 149 TL 198 TL Her şey dahil, oda başı (Üç kişilik oda fiyatı ise 268 TL’dir.) http://www.taksimotelcilik.com.tr/tr/alanya-obakoy-otel

Not: Otel rezervasyonlarında sempozyum kapsamında konaklama yapılacağı belirtilmelidir. Konaklama ile ilgili tüm sorularınız için Nihan Saldıraner (Tel: +90 242 513 69 69, e – Posta: uyms@ahep.edu.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

Ulaşım

Alanya’ya havayolu, demiryolu ve karayolu ile ulaşım olanakları bulunmaktadır.

Alanya’ya Havayolu ile Ulaşım:

Gazipaşa Havalimanı

İstanbul ve Ankara’dan Gazipaşa Havalimanına birçok havayolunun (THY, AnadoluJet, vb.) uçuşları bulunmaktadır. Gazipaşa Havalimanı, Alanya'ya 45 kilometre uzaklıkta bulunan Gazipaşa ilçesinde yer almaktadır. Gazipaşa Havalimanına inen içhat uçuşları için Havaş tarafından servis düzenlenmektedir. Servisler uçağın inişinden 25 dk. sonra havalimanından şehir merkezine hareket etmektedir. Ayrıntılı bilgi için http://www.havas.net/tr/Hizmetlerimiz/OtobusHizmetleriVeOtopark/OtobusServisNoktalari/Pages/Gazipasa.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz.

Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı'na Pegasus, Onur Air, Sun Express, Atlas Jet ve Türk Havayollarının seferleri bulunmaktadır.

Antalya ile Alanya merkezi arasındaki uzaklık 125 km'dir. Antalya havalimanından taksi, otobüs veya bazı uçak firmalarına ait servisler aracılığı ile Alanya'ya ulaşabilirsiniz.

Alanya’ya Karayolu ile Ulaşım

Alanya’ya, sahil şeridi boyunca uzanan kara yolları ile karadan da kolay ulaşım olanağı bulunmaktadır. Alanya'nın Türkiye içeresindeki bazı illere uzaklığı aşağıdaki gibidir:

Adana Alanya arası 430 km, yaklaşık 6 buçuk saat Ankara Alanya arası 550 km, yaklaşık 8 saat Antalya Alanya arası 130 km, yaklaşık 2 buçuk saat Bursa Alanya arası 650 km, yaklaşık 9 saat İzmir Alanya arası 590 km, yaklaşık 9 saat İstanbul Alanya arası 830 km, yaklaşık 12 saat

Alanya’ya otobüs ile ulaşım sağlamak isterseniz, birçok şehirden Alanya Şehirlerarası Terminali’ne firmaların seferleri bulunmaktadır. Alanya’ya seferleri olan otobüs firmalarına 0 242 513 26 50 numaralı telefondan Alanya Otogar Müdürlüğü’nü arayarak ulaşabilirsiniz.

Demir Yolu İle Ulaşım

Ankara – Konya – Antalya – Alanya arasında Yüksek Hızlı Tren bağlantılı otobüs seferleri ile Alanya'ya ulaşmak mümkündür. Bu ulaşım türü karayolu ile 8 saat süren yolculuğu 6 saat 20 dakikaya düşürmektedir.

Ayrıntılı bilgiye https://ebilet.tcdd.gov.tr sitesinden ulaşabilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN

Twitter Linkedin


SPONSORLAR